Bychawa

na weekend

logo bip kolo rrs iconTwitter-round-color 32
footerfacebookiconyoutube icon
 instagram-new-circle-32
2014-03-08, Bychawskie Centrum Kultury, fot. Marek Matysek
 

Spektakl pt. „Mąż zmarł, ale już czuje się lepiej”, przygotowany przez debiutującą na scenie grupę teatralną „ZBych” przy Bychawskim Centrum Kultury, okazał się wielkim hitem! 8 marca, przy komplecie widowni artyści zagrali tę sztukę dwukrotnie: o 17.00 (prapremiera) i 20.00 (premiera). Razem sztukę obejrzało ponad 500 osób!

Czy można uwierzyć, że tego dnia w całym BCK zabrakło krzeseł?

Na niewątpliwy sukces spektaklu złożyło się kilka czynników. Po pierwsze – dawno już nie było w Bychawie teatru. Żadnego. Ani zawodowego, ani amatorskiego. Spragnieni ujrzenia aktorów na żywo, na scenie, przybyliśmy więc tłumnie, by zaspokoić nasze żądze.

Po drugie – komedie w roli głównej zawsze świetnie się sprawdzają, zwłaszcza na deskach teatrów amatorskich. Scenariusz Izabeli Degórskiej jest znakomity i reż. Mateusz Wróblewski dobrze wiedział, co bierze w ręce.

Po trzecie. Fakt grania głównych ról przez dobrze znane nam osoby z sąsiedztwa, w tym osoby publiczne, zrobił swoje. Czy był ktoś taki, kto nie chciał się dowiedzieć, jak nauczycielka Beata Kot poradzi sobie w roli niespełnionej życiowo żony, jak sołtys Grzesiak wygląda w piżamie, kapciach, a potem w trumnie, a czy pełniący na co dzień funkcję prezesa gospodarki komunalnej Sylwester Krusiński spełni się w roli grabarza?

To było przedstawienie z góry skazane na sukces!

Nie zdradzajmy wszystkich szczegółów, gdyż przed nami jeszcze jeden spektakl. 23 marca o godz. 17.30. Z otrzymaniem biletu lepiej się pośpieszyć. Liczba miejsc na sali widowiskowej ograniczona. Jak otrzymać bilet – czytaj na stronie www.ebck.pl.

Cała recenzja spektaklu w najbliższym numerze „GZB”.

mg/UM