Bychawa

na weekend

logo bip kolo rrs iconTwitter-round-color 32
footerfacebookiconyoutube icon
 instagram-new-circle-32

Turystyka


2013-06-06 12.22.58
Zdrapy 36
23-100 Bychawa
tel. 600 458 019
8 osób / 2 pokoje
noclegi od 30 zł
 
 
Państwo Edyta i Jacek Igrasowie zapraszają gości na Zdrapy do niedużego starego domu „po dziadkach", a tam do dwóch ładnie urządzonych pokoi. Dużego „kominkowego", mogącego przenocować 5 osób i mniejszego, w zależności od konfiguracji 2-3-4 –osobowego – śmieje się właściciel. Pomiędzy pokojami sień z prawdziwą kuchnią węglową, ale do dyspozycji gości jest i nowocześniejsze kuchenne wyposażenie. Oprócz tego duża, jasna łazienka z widokiem na pole i równie widny ganek.
Ogrzewanie domku i przytulną atmosferę zapewnia kominek z rozprowadzeniem powietrza do wszystkich pomieszczeń, ale dla wygody gości jest też centralne ogrzewanie.
Właściciele urządzili tę kwaterę już w ubiegłym roku, ale w zasadzie dopiero od teraz zapraszają gości. Przenocować tu można za 30-35 zł, więc nie jest to cena absolutnie wygórowana. Oprócz noclegu można tu na życzenie dostać domowe jedzenie, które gotuje pani domu.
Jest też stara drewutnia. W niej, a w zasadzie na niej, właściciele urządzili wiejskie minimuzeum – ze starymi grabiami, cepami, kosą, sierpem. Jak swojsko to swojsko, więc na płocie wiszą też stare żelazne garnki. Ze zwierzaków, gości witają trzy małe kociaki i kocica Biała.
Nie będę pisała wszystkiego, bo to miejsce trzeba zobaczyć. Nie tylko dom, drewutnię, ale i nieopodal źródło bijące, z wodą jak kryształ, i wierzby płaczące, i stary sad, i wiejski warzywniak, no i grodzisko oczywiście.
Monika Głazik/Urząd Miejski w Bychawie

Po raz kolejny zapraszamy miłośników turystyki rowerowej na gościnne szosy, drogi i dróżki gminy Bychawa. Tym razem nie będzie to tylko dolina rzeki Kosarzewki, ale prawie cały obszar gminy Bychawa. Spotkamy się tradycyjnie pod Urzędem Miejskim w Bychawie w dn. 4 października 2015. Start o godz. 11.00 z Bychawy. Po gości z Lublina wyślemy delegację powitalną. Będą na Was czekać około godziny 10.00 na moście na Bystrzycy (tym przy drodze Osmolice – Iżyce – Bychawa).

Start: godz. 11.00. Do wyboru – dwie pętelki: Północ lub Południe, obie z miastem Bychawa w centrum.

 2015-10-04 plakat rajd 550

View the embedded image gallery online at:
http://www.bychawa.pl/dla-turystow/#sigFreeId7967d6aa2b

 

 

 

Więcej: Rowerem po gminie Bychawa 

Podkategorie

Kalendarz wydarzeń lokalnych, pracy urzędu oraz burmistrza