Wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych w trosce o środowisko naturalne na terenie Gminy Bychawa - realizacja 2017-2018

Informacje ogólne o projekcie.

Gmina Bychawa realizuje projekt pod nazwą: „Wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych w trosce o środowisko naturalne na terenie Gminy Bychawa” dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Termin realizacji projektu upływa we wrześniu 2018 r.

W tej edycji planujemy zamontowanie kolejnych 842 instalacji słonecznych do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, co w zestawieniu z poprzednim projektem (400 szt.) daje efekt 1242 instalacji solarnych na terenie Naszej Gminy.  Kolejnym elementem poprawy warunków ekologicznych realizowanym w ramach Projektu jest wymiana 246 kotłów na opalane biomasą.

Wszystkie te działania mają przede wszystkim na celu poprawę środowiska, a więc warunków życia mieszkańców Gminy Bychawa poprzez zmniejszenie emisji dwutlenku węgla oraz gazów cieplarnianych do atmosfery.

W ramach projektu będą przygotowane dwa portale: 1  będzie posiadał formularz do zgłaszania awarii, zadawania pytań, uzyskania informacji, dokonania transakcji (np. zakup pelletu) oraz zawarcia umowy. Drugi portal dotyczyć będzie badania satysfakcji klienta podając dane o monitorowanej energii, a także umożliwi konsultacje społeczne.

2017-06-29 eu projekt kotly solary bychawa
Projekt: „Wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych w trosce o środowisko naturalne na terenie Gminy Bychawa” realizacja 2017-2018.

2017-09-27 podpisanie umowy solary kotlyW dniu 27 września 2017 Burmistrz Bychawy Janusz Ubran oraz Michał Post Prezes Zarządu firmy Flexipower Group Sp. z o.o. Sp.k., ul. Mjr. Hubala 157, Wola Zaradzyńska, 95-054 Ksawerów - wykonawcy robót - podpisali umowę na dostawę i montaż zestawów kolektorów słonecznych oraz kotłów wykorzystujących biomasę na terenie gminy Bychawa, która jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 w ramach projektu „Wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych w trosce o środowisko naturalne na terenie gminy Bychawa”.

Rozpoczęcie montażu przewidziane jest na dzień 9 października br. W roku 2017 będzie zamontowane 80 kotłów oraz 230 zestawów solarnych. Pozostała część zestawów zostanie zamontowana w 2018 r. do końca miesiąca sierpnia.

Montaż zestawów może odbyć się wyłącznie po uiszczeniu udziału finansowego mieszkańca w projekcie. O terminie wpłaty Urząd Miejski w Bychawie będzie informował za pomocą wiadomości SMS lub telefonicznie przez pracownika urzędu.

W celu ułatwienia wpłat w załączeniu zamieszczamy wzory druków wpłat dla poszczególnych zestawów w formacie .pdf. Blankiety wpłaty prosimy uzupełnić o imię i nawisko oraz adres mieszkańca. Osoby dokonujące wpłaty przelewem bankowym prosimy o wpisanie w polu tytułu wpłaty tekst zgodny z załączonymi wzorami.

W Rejonowym Banku Spółdzielczym w Bychawie nie będzie naliczona prowizja od wpłaty gotówkowej.

Wpłaty nie można dokonac w kasie urzędu.

Druki wpłat do pobrania:
1400,92 - udział w montażu instalacji solarnej jednopanelowej -pobierz-
1603,80 - udział w montażu instalacji solarnej dwupanelowej -pobierz-

1636,74 - udział w montażu kotła 15kW po uwzględnieniu zaliczki 540 zł -pobierz-

1864,07 - udział w montażu kotła 15kW z 23% VAT dla lokalizacji poza budynkiem po uwzględnieniu zaliczki 615 zł -pobierz-

2176,74 - udział w montażu kotła 15kW całkowita kwota -pobierz-

1745,97 - udział w montażu kotła 20kW po uwzględnieniu zaliczki 540 zł -pobierz-

2285,97 - udział w montażu kotła 20kW całkowita kwota -pobierz-

1834,06 - udział w montażu kotła 25kW po uwzględnieniu zaliczki 540 zł -pobierz-
2088,79 - udział w montażu kotła 25kW z 23% VAT dla lokalizacji poza budynkiem po uwzględnieniu zaliczki 615 zł -pobierz-
2374,06 - udział w montażu kotła 25kW całkowita kwota -pobierz-

2017-06-29 eu projekt kotly solary bychawa

W związku z licznymi telefonami od mieszkańców uczestniczących w Projekcie podajemy informację na temat aktualnego stanu realizacji Projektu.

Informujemy, że został ogłoszony przetarg na montaż instalacji słonecznych do podgrzewania c.w.u. oraz wymiana kotłów na opalane biomasą. Planowany termin otwarcia ofert wypada na dzień 2 sierpnia 2017 r.

Montaż instalacji podzielono na trzy części:

1) Montaż instalacji słonecznych do podgrzewania ciepłej wody użytkowej;

2) Wymiana kotłów na opalane biomasą;

3) Montaż instalacji słonecznych do podgrzewania c. w. u. wraz z wymianą kotła na opalany biomasą.

Solary zgodnie z założeniami będą montowane przez cały okres inwestycji, jeśli tylko warunki atmosferyczne na to pozwolą.

Wymiana kotłów będzie realizowana w tym roku do 6 października (część 2 i 3), a w przyszłym roku od maja do września 2018, z tym że część 3 będzie realizowana w jednym budynku maksymalnie w ciągu 4 dni, w trosce o zapewnienie prawidłowego działania zamontowanych urządzeń oraz komfort mieszkańca.

W tym roku planujemy wymianę kotłów (40 szt.) u osób, które zgłosiły brak możliwości wykorzystania obecnego źródła ciepła w nadchodzącym sezonie grzewczym 2017/2018 (np. awarię kotła c.o.). Szczegółowe informacje o parametrach technicznych kotłów oraz instalacji słonecznych oraz kolejności montażu instalacji zostaną podane do Państwa wiadomości po podpisaniu umowy z wykonawcą wyłonionym w postępowaniu przetargowym.

Zespół Wdrożeniowy Projektu:

Urszula Szacoń